مجموعه ای از تجهیزات مبتنی بر پردازش که وظیفه کنترل و مانیتور کردن تاسیسات الکتریکی و مکانیکی را با اهداف زیر بر عهده دارد: – مدیریت مصرف انرژی – مدیریت سیستم امنیتی – کنترل کلیه تجهیزات الکتریکی در قالب رفاه و آسایش کاربران

هیچ محدودیتی در هوشمند سازی خانه ها وجود ندارد. اگر خانه ای در حال ساخت دارید و یا حتی خانه شما چندین سال از ساختش می گذرد و در آن سکونت دارید، می توانید آن را به یک خانه هوشمند تبدیل نمایید.

خیر ، در صورتی که از پروتکل های بی سیم استفاده نمایید نیاز به هیچ گونه تخریبی نخواهید داشت.

هزینه هوشمند سازی به هیچ عنوان بر اساس متراژ یا ابعاد مکان محاسبه نمی شود. برای برآورد هزینه هوشمندسازی ، ابتدا باید قابلیت های مورد نیاز در نظر گرفته شود و سپس تجهیزات هوشمندسازی متناسب با آن انتخاب می گردد. قابلیت های مورد نظر، امکاناتی نظیر نوع روشنایی ها، تعداد سرخط روشنایی، سیستم سرمایشی و گرمایشی ، پرده های هوشمند ، سیستم های صوتی هوشمند و سیستم امنیتی، سیستم رقص نور، کنترل خارج از خانه و … هستند که به در خواست کاربر تعریف می گردند.

در صورتی که ساختمانی در حال ساخت در فرآیند هوشمند سازی قرار گیرد، تیم هوشمندسازی با همکاری تیم اجرای برق و تاسیسات ساختمان، مراحل زیرساخت هوشمندسازی را پیش خواهند برد و در آخرین مرحله از نازک کاری، کلیدهای هوشمند و تجهیزات هوشمندسازی را نصب می نمایند. اما در صورتی که ساختمانی ساخته شده را بصورت بی سیم هوشمند نماییم، بسته به تنوع امکانات مورد نیاز، این امر از یک روز تا یک هفته متغیر خواهد بود. مدت زمان انجام هوشمندسازی وابستگی بسیار زیادی به امکانات مورد انتخاب دارد.

برای انتخاب یک سیستم خانه هوشمند ماندگار و کاربردی، پیش از هرچیز باید به پروتکل آن دقت نمود. پس از آن، به کیفیت و قابلیت های اجرایی برند باید توجه نمود. سیستم خانه هوشمند HBB، مبنی بر پروتکل سازگار H-BUS بوده و باعث سازگاری تمامی محصولات این برند با سایر برندها نظیر G4، TIS، HDL می باشد. همچنین، این سیستم دارای بروزترین امکانات هوشمندسازی بوده و از گارانتی واقعی برخوردار است.

HBB به عنوان یک شرکت پیشگام در عرصه ی سیستم های خانه هوشمند با تکنولوژی به روز پردازنده های ST ایالات متحده و طراحی منحصر به فرد مشترک کشور ایتالیا ، مفتخر به تولید محصولات این حوضه با پروتکل جهانی باس سازگار (Universal BUS) می باشد. این برند تمامی راهکارهای مدیریتی ساختمان های لوکس را با هدف کنترل سیستم های روشنایی ، سرمایشی و گرمایشی ، کنترل پرده برقی ، سیستم امنیتی ، سیستم صوتی و اینترت اشیاء (IOT) را به خدمت گرفته است. این دسته از محصولات کاریرد وسیعی در حوزه ی ساختمان های اداری ، مسکونی و تجاری ، رستوران ، هتل ، سالن همایش ، پارکینگ ، بیمارستان ، گلخانه و استخر دارد.

سیستم خانه هوشمند HBB تحت پروتکل جهانی و سازگار باس با نام H-BUS عمل می کند و این پروتکل با سایر برندها نظیر TIS,G4 ,HDL,LogicAPP و سایر آنها سازگاری کامل دارد و تمامی ادوات هوشمندسازی به صورت ترکیبی نیز به طور صحیح کار می کنند.

سیستم هوشمند HBB دارای پروتکل H-BUS است و عملاً امکان ارتباط با سایر برندهای با پروتکل BUS می باشد. پس استفاده از تجهیزات HBB در این پروژه ها میسر است.

سیستم هوشمند HBB دارای سنسورهای H5، H2 و H9 است که پارامترهای مختلفی مانند میزان روشنایی، دما، رطوبت، صدا و … را اندازه گیری می کنند. حال اگر بخواید از یک سنسور معمولی دود یا مگنت درب استفاده کنید، با استفاده از ماژول 8Zone برند HBB، می توانید خروجی 8 سنسور مختلف را به سیستم هوشمند معرفی کنید.

سیستم صوتی HBB، در واقع به عنوان سرور عمل کرده و دارای پورت LAN و ماژول WIFI می باشد. لذا علاوه بر این که این سرور صوتی به تنهایی قابلیت پیاده سازی دارد، در پروژه های مسکونی می توان بدون نیاز به مودم، پروژه را به طور کامل راه اندازه کرد و تحویل کاربر نمود. علاوه بر این، سرورصوتی HBB قابلیت خواندن فلش مموری و میکروکارت ها از برندهای مختلف را داراست. همچنین، بر روی ماژول، دکمه های کنترل موسیقی برای پخش، استپ، صدای کم،صدای زیاد، آهنگ قبل، آهنک بعد بوده به دلیل داشتن OLED، کاربر می تواند تنظیم اکولایزر خروجی برای BASS و TREBLE را انجام دهد. در انتها، به دلیل قیمت بسیار مناسب این سیستم در مقایسه با سایر برندها، می توان به سادگی از این ویژگی بهره مند شد و در سناریوهای مختلف نظیر جشن، مهمانی، ریلکسیشن، خواب و … استفاده نمود.

برای پاسخ به این سوال، خانه هوشمند HBB، برای شما 4 راهکار مختلف دارد: 1- برای فن کویل هایی که با ریموت کنترل می شوند، یکی از سنسور های سقفی HBB مانند H2 از طریق ارسال مادون قرمز، تنظیم دما را انجام می دهد. 2- با استفاده از هر 3رله مجاور در رله های ترکیبی مانند رله 12 کانال و 20 کانال، می توان تنظیم دور فن کویل را انجام داد. 3- با استفاده از ماژول کنترل HVAC-3RLY-HBB ، می توان تنظیم دور فن کویل را انجام داد. 4- با استفاده از ماژول کنترل HVAC-6RLY-HBB ، می توان علاوه تنظیم دور فن کویل، کنترل شیربرقی و کندانسور چیلر را نیز انجام دهید.

کلیه کلیدهای هوشمند تحت پروتکل جهانی BUS مانند H-BUS، قابلیت همخوانی با رله های این پروتکل را دارند. با استفاده از رله های HBB، می توان تمامی تنظیمات کلیدهای هوشمند نام برده شده را با استفاده از برنامه تنظیمات استاندارد همان کارخانه انجام داد و به کلیه قسمت های آن دسترسی داشت.

چون نرم افزار های Smart Cloud و DEV Search تحت پروتکل سازگار BUS هستند، به سادگی با نصب این برنامه ها، میتوان تجهیزات هوشمند HBB را شناسایی کرد و به آنها متصل شد. از آن پس، کلیه تنظیمات بر اساس همین نرم افزار انجام خواهد پذیرفت.

نرم افزار موبایل و تبلت سیستم خانه هوشمند HBB برای سیستم عامل های اندروید (Android) و اپل (iOS) سازگاری دارد و هیچ گونه تحریمی شامل این محصول نیست.

حصولات سیستم خانه هوشمند HBB دارای کیفیت بی نظیری هستند و از این بابت، دارای 3 سال گارانتی و 10 سال خدمات پس از فروش می باشند.